Recenze ZAJO

Přidáno: 6. ledna 2020

Zakoupeno v Zajo Design

• Jednoduchý a kvalitní výrobek za rozumnou cenu.
  • Svítivá, velmi výrazná barva, prakticky nepřehlédnutelná. Ve chvílích, kdy budete potřebovat, aby vás někdo našel, je to k nezaplacení.
  • Stabilita ve větru ( v nárazech až 16 m/s). Velmi oceňuji přicvaknutí svrchního dílu ke spodnímu v rozích. Není třeba pak řešit upoutání svrchní látky k tyčím suchými zipy. Je to výborná vychytávka.
  • Bonus je též síťka a háček ve vrcholu klenby. A na výšku docela dost místa.
  • Součástí lepící sada.
  • Trojcípé kolíky. Kolíky od předchozího stanu (ne od Zaja, ale vím, že je Zajo také dělá) byly "V" profilu a bylo možné je zapíchnout velmi snadno pomocí druhého kolíku i do tvrdého podkladu jen tlakem kolík na kolík, a člověk se nemusel bát, že si "prošije" ruku. Tyto trojcípé kolíky takto bohužel použít nelze, klouzají. A je tak nutné, je při tvrdém podkladu "postaru" zatloukat. Lze to dělat i šetrně, třeba kusem tvrdšího klacku, aby se hned nezničily, ale už je to práce navíc. Škoda. Dále se hůře čistí.
  • Nad větracími otvory jsou malé stříšky (jakási "volská oka") mající vyztužené lemy nějakým udělátkem (plast?). Materiál je náchylný na deformaci a při balení je třeba dávat velký pozor, aby se brzy nezničil. Nabyla jsem dojmu, že není tím pádem moc prostoru pro balení různými způsoby, látka se bude namáhat na podobných místech.
  • Podlážka se zdá relativně slabá, je třeba s sebou permanentně vozit tuhý igelit, pokud chcete, aby stan dlouho sloužil. Předpokládám, že úlitba váze. Igelit se mi nepodařilo nacpat do pytle na stan. Pytel, ač docela povedený, s šikovným zavíráním jako malý loďák, je bohužel dost úzký. Jen tak tak na samotný stan s tyčkami.
  • Sem tam je potřeba odstranit třepící se vlasce látky u švů, zejména při vstupních otvorech vnitřního stanu. Snižuje to trochu dobrý dojem z jinak celkem povedeného výrobku.
  • Červená tyč není červená, ale zelená:-)))). V návodu se mluví o jakési červené tyči, což mne lehce zmátlo:-). Ale nenechala jsem se tím rozhodit. Zelená nebo červená, hlavně, že nechybí:-)

Mohlo by to vypadat, že nejsem s výrobkem až tak spokojena, ale tak to není. Nedala jsem 100% spokojenosti jen kvůli těm kolíkům. A ty si vyměním z předchozího stanu. Zbytek jsou spíše drobné postřehy z několikadenního vánočního Chorvatska. Stan jsem stavěla čtyřikrát. Hodně foukalo a byla zima. Nepršelo. Měla jsem pod podlážkou tuhý igelit. Vyplatil se! V návodu je, odstraňte všechny kameny z místa, kde chcete stan postavit. Nu, to se na kamenité pláži dost dobře nedá:-). Při stavbě ve větru v jedné osobě to chce cvik a trochu šikovnosti. Jsem ráda, že jsem výrobek zakoupila. Už se těším, až ho vyzkouším v dešti:-)

Přidáno: 28. prosince 2019

Přidáno: 15. srpna 2019

• Krásně teplé
  • Po vyprání "nekoušou"
  • Velikostně odpovídají
  • Oceňuji tmavě šedou barvu, na které tolik není vidět prach a další nečistoty
  • Delší zadní díl chránící bedra

PanFiluta PanFiluta

Přidáno: 4. srpna 2019

• Lehce se staví i rozebírá
  • Odolný
  • Velký prostor nejenom ve stanu, ale i v předsíňkách
  • Skvělé řešení vchodů ze dvou stran (výhoda při individuálním vaření, balení a případně nočních návštěvách záchodu)
  • Pro mě osobně barva (důvody vypsány níže)
  • Uzly (také vypsány níže)

Prozatím přežil skoro bez újmy (jeden ohnoutý stanový kolík a lehce prasklé tyče, naší chybou) Islandské podmínky. A to měsíc bez přestávky. Čelil nejenom různorodým druhům deště, ale také silnému větru a podlaha i kamenitému podkladu Landmannalaugaru. Měli jsme jej na Jihu a Severu. Zatím opravdu skvělá volba.

Dva takové menší nedostatky bych ovšem přeci jen našel. Zaprvé je to barva, která se nedá moc dobře kamuflovat v přírodě, takže je člověk docela na očích (navíc při ostrém slunci je docela bolestivé pro oči v něm být, neboť světlo je agresivnější aspoň mi přijde) a nevím jestli jsem byl moc agresivně hrubý, ale uzly na zipech či lanech (ať už stanových nebo kolíkových) mají tendenci se uvolňovat, což třeba při vytahování kolíků člověka někdy zaskočí.

Abych ovšem nepsal jenom nedostatky, musím vyzvednout opravdu na vysoký pidestal, aby to každý viděl, to množství úložného prostoru ve stanu, skvělé řešení vchodů, stropní síť, velmi jednoduchou stavbu, ktetou si člověk osvojí velmi rychle (při zřízených podmínkách je ovšem dobré být ve dvou).

Tento stan bych doporučil každému, kdo se chystá na dlouhodobé výlety, cestování a podobně. Zatím prošel pověstným Islandským počasím na výbornou.

Ověřený zákazník ONLINE-SPORT.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. července 2019

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Dokonale promyšlený stan v každém detailu s ohledem na kvalitu a váhu.
  • Tenká podlažka, ktera má sice odolnost 10000mm ale vyžaduje čistý povrch aby nedošlo k mechanickému poškození. Řešením je tenká plachta pod stan.

Přidáno: 12. července 2019

• Kvalita spracovania
  • Dva kolíky pre napínanie bočných stien stanu pre oko s gumou by som vymenil za klasické zahnuté.

Stan som použil zatiaľ len raz, všetko bez problémov. Žltá farba napomáha nájsť stan, ale obľubuje ju aj rôzny hmyz, no aspoň neobtazuje mňa

Přidáno: 31. března 2019

• Příjemné na nošení

Zajo Ikoo Kids Merino Beanie

Zajo Ikoo Kids Merino Beanie

Přidáno: 31. března 2019

• Velikostně odpovídá tabulce výrobce
  • Dvojitý materiál
  • Praktický štítek uvnitř čepice s prostorem pro zapsání jména a telefonu
  • Pěkné zpracování

• Skvela komunikace, rychle dodani
  • Dodani do druheho dne

Přidáno: 24. února 2019

Zakoupeno v Zajo Design

Úžasný materiál, rukavice opravdu zahřejí, velikost perfektně sedí. Díky, díky, díky. Bude i dětská varianta?

Přidáno: 19. prosince 2018

Zakoupeno v Zajo Design

• Ty rukavice jsou úžasné. Celý den venku v pohybu a bylo mi teplo.
  • Při větších mrazech ideální jako vložka do palčáků

Přidáno: 19. prosince 2018

Zatím jsem neměla oblečené

Přidáno: 6. listopadu 2018

Zakoupeno v Zajo Design

• tyce se na omezenem prostoru hure prostrkavaji tunylkem ale nic neprekonatelneho

Zajo Hike 3.8

Zajo Hike 3.8

Přidáno: 8. července 2018

Zakoupeno v Zajo Design

• Pevný povrch, ktorý nevrždí pri prehadzovaní sa
  • Rýchle nafúknutie a jednoduché balenie (ten suchý zips hodne pomáha kým nastavím obal)
  • Pri väčšom sklone stanu som sa v kombinácii so spacákom od Zajo hodne šúchal dole, takže som v prípade väčšieho náklonu volil obracanie a spal na "šedej" strane pod spacákom (ale to by mala problém asi i väčšina iných podobných produktov)

Bál som sa po odporúčaniach kamarátov, čo majú tú XT 8.0 karimatku, že by to mohlo byť málo. Preukázalo sa, že to vôbec nie je problém a 3,8cm je dostatočné i na spanie/ležanie naboku. Na rozdiel od spomínanej verzie pri nočnom prehadzovaní neprebudíde polovicu stanu vržďavým zvukom a môžem iba doporučiť.

Zajo Venture 0

Zajo Venture 0

Přidáno: 8. července 2018

Zakoupeno v Zajo Design

• Výborne izoluje a ľahko sa mi balí
  • Vrecko vo vnútri spacáku je skvelá vec, ale asi na rozmery dnešných smartfónov prestáva byť dostačujúce...vopchal som ho tam síce ale ráno ho vybrať pre budík nebolo tak ľahké :D

Přidáno: 1. června 2018

• Váha 3,4 kg
  • Velkorysý vnitřní prostor
  • Opravdu jednoduchá stavba i v jednom
  • Nadprůměrné množství úložných prostor
  • Sbalení stanu stejně snadné jako stavba
  • 10000mm vodního sloupce podlážk+8000mm vnější stan+váha 3,4 kg=3700Kč ? PARÁDA
  • Fialový nápis ZAJO ze dvou stran (moje osobní averze vůči fialové)
  • Pozor při zatloukání kolíků do tvrdé půdy, v místě zúžení u vrcholu dochází poměrně snadno k deformaci

Poměr cena výkon je špičkový. Velmi snadná stavba i sbalení. Velmi pěkně a účelně vyřešené větrání (díky 8000mm vodního sloupce je fakt třeba). Úložné prostory (kapsy, síťka a poutko pod stropem). Opravdu velký vnitřní prostor vč. výšky 120cm. Pro pobyt ve třech ideální dva vchody. Dvě rady: díky jemné (a tedy lehké) podlážce doporučuji dát pod karimatky klasickou lehkou stříbrnou alumatku, budete mít lepší pocit, že neuděláte "větrání" spodem a přikoupit alespoň 4 možná těžší, ale pevnější kolíky. U tohoto typu kolíku velice snadno ohnete "hlavičku" a při druhém či třetím rovnání ji prostě ulomíte.

Zobrazuji 321 - 340 ze 361 recenzí 1...15 16 [ 17 ] 18 19